Google bugün Android 11 Beta 3’ü resmi olarak yayınladı. Yeni mobil işletim sistemi yayınlanmadan önceki son Beta versiyonuna gelirken, pandemi uygulamalarının çevrimdışı da çalışabilme özelliği geldi.

Dünyanın en popüler akıllı telefon işletim sistemi olan Android, yakında yeni versiyonuna kavuşacak. Android 11’in üçüncü Beta versiyonu da yayınlandı. Yani Google artık son ayarları yapıyor, işletim sistemini yayınlamaya hazırlanıyor.

Daha önceki versiyonlara kıyasla daha zorlu bir beta süreci geçiren yeni işletim sisteminin ilk versiyonları şubat ayında karşımıza çıkmıştı. Mayıs ayında görmeyi beklediğimiz Android 11 Beta 1 ise hazirana ertelenmişti.

Android 11 yılın 3. çeyreğinde geliyor

Android 11, Android 11 hakkında

Aslında Android 11 hakkında daha fazla bilgi edinebileceğimiz, yeni işletim sisteminin özelliklerini görebileceğimiz bir program gerçekleştirilecekti ancak ABD’deki BLM hareketleri nedeniyle Google bu etkinliği önce erteledi, sonra da tamamen iptal etti.

Her ne kadar Google, daha önce belirledikleri takvimde bir sapma olmadığını söylese de en nihayetinde Android 11’in yılın 3. çeyreğinde çıkacağı resmiyet kazandı. Google’ın ağzından kaçırdığına göre sistemin yayınlanma tarihi 8 Eylül olacak ancak bu tarih henüz doğrulanmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir