Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Hasan Mandal, Muğla’da son dönemde yaptığı çalışmalarla tanınan genç beyinlerimizden Ramazan Kargılı’yı ziyaret ederken çeşitli açıklamalarda bulundu.

Muğlalı genç Ramazan Kargılı, yaşadığı imkansızlıkları aşmak için ürettiği icatlarla dikkatleri üzerinde toplamıştı. TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal da Kargılı’ya destek vereceklerini ifade etmişti. Mandal bugün genç mucidi ziyaret etti.

Hasan Mandal, ziyaret esnasında çeşitli sorulara cevap verdi ve çeşitli açıklamalarda bulundu. Kargılı tarafından üretilen yoğurt ve biber dövme makinesi, matkap, dinamo gibi çeşitli araçları da inceleyen Başkan Mandal, gelecekte yerli ve milli teknoloji kullanacağımızı ifade etti.

“Teknoloji kullanan değil, üreten ve geliştiren”

teknoloji haberleri

Mandal, yaptığı açıklamada Kargılı’ya verdikleri ziyaret sözünü gerçekleştirdiklerine dikkat çekerken, “Buraya sözümüzü tutmaya, sevgili Ramazan’ı ziyaret etmeye geldik. Ramazan, içinde bulunduğu imkanlara bakmadan, üretmeye ve geliştirmeye kendisini adamış pırıl pırıl bir gencimiz. Gördüğünüz bu ortamda ailesinin ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği birçok elektriksel ve elektronik cihazla ailesinin hayatını kolaylaştırırken Milli Teknoloji Hamlesi’ne de organik bir katkı sunuyor. Yani teknoloji kullanan değil, teknoloji üreten ve geliştiren…” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir